1. Świat Toyoty
  2. Nowości
  3. W Bełchatowie powstał siódmy salon Toyota Professional
07-10-2022

Toyota otworzyła w Bełchatowie siódmy salon specjalistycznej sieci dealerskiej Toyota Professional

Toyota Professional to sieć salonów i serwisów skoncentrowanych na sprzedaży i obsłudze samochodów dostawczych marki Toyota. W Bełchatowie została otwarta już siódma stacja tej sieci (i czwarta należąca do firmy Auto Podlasie). Będzie ona prowadziła m.in. obsługę serwisową samochodów osobowych i dostawczych, montaż indywidualnej zabudowy aut dostawczych i terenowych oraz sprzedaż samochodów używanych.
Toyota Professional Bełchatów – siódma stacja sieci Toyoty wyspecjalizowanej w sprzedaży i obsłudze samochodów dostawczych – została otwarta przez firmę Auto Podlasie. Jest to wieloletni dealer Toyoty, prowadzący także salony w Siedlcach, Jaśle i Białej Podlaskiej.

Nowy salon w Bełchatowie będzie się zajmował sprzedażą i obsługą samochodów dostawczych Toyoty – modeli PROACE, PROACE CITY i Hilux. Będzie też prowadził sprzedaż używanych samochodów osobowych i użytkowych w ramach programu Toyota Plus.

Klienci salonu będą też mogli skorzystać z usług finansowych, ubezpieczenia, obsługi posprzedażnej oraz szerokiej gamy aut zastępczych.
„Nasza sieć salonów wyspecjalizowanych w samochodach dostawczych staje się coraz silniejsza, wzmacniając pozycję Toyoty na wymagającym rynku aut użytkowych. Siódma stacja Toyota Professional, która powstała w Bełchatowie, to efekt pracy naszego doświadczonego partnera, firmy Auto Podlasie” – powiedział Tomasz Suliga Regional LCV Manager Toyota Central Europe.

„Ogromne zaangażowanie specjalistów tego jednego z największych dealerów Toyoty w budowanie siły naszej marki w Polsce, jest dla nas bardzo cenne. Potwierdzeniem bardzo dobrej współpracy między Toyotą i jej siecią dealerską jest pierwsze miejsce dla Toyota Professional w Badaniu Satysfakcji Dealerów ze Współpracy z Importerami, zorganizowanym przez Miesięcznik Dealer, które w tym roku zdobyliśmy po raz drugi z rzędu” – dodał Tomasz Suliga.

Toyota Professional

Toyota Professional to sieć salonów wyspecjalizowanych w sprzedaży aut użytkowych Toyota. Powstała ona w 2019 roku wraz z otwarciem salonów Toyota Professional w Warszawie (Wesoła), w Poznaniu i w Zielonej Górze. W kolejnych latach powstały stacje w Gdańsku, Szczecinie i na warszawskim Bemowie. Toyota zakłada, że do 2025 toku sieć będzie liczyła 16 stacji.

Polska jest pierwszym krajem, w którym powstały dedykowane salony marki Toyota Professional. Polski oddział Toyoty zrealizował ten projekt na zlecenie europejskiej centrali firmy, która na podstawie doświadczeń polskich specjalistów wprowadzi podobne rozwiązania w całym regionie.